Rowery Austriackie - mało znane ???

- Pierwszy wyprodukowany rower w 1889 roku w małym zakładzie o nazwie "Fahrradfabrikation Strauchergasse 18"   w Gracu.
Dziesięć lat później założył swoją firmę, "Erste Steiermärkische Fahrradfabrik AG"
Po pierwsze Serii rowerów AG"). Firma Puch stał się sukcesem dzięki innowacjom i rękodzieła jakości, szybko rozwijającą się w czasie. Wkrótce rozpoczęła produkcję motocykli i motorowerów.

.

Motocykl Puch 500 VL z wózkiem bocznym Felber, zbudowany 1937
W 1912 roku Johann Puch poszedł na emeryturę i został honorowym prezesem firmy. W tym roku firma zatrudniała około 1100 pracowników i produkowane 16.000 rowerów i ponad 300 motocykli i samochodów rocznie.Podczas I wojny światowej Puch stał się ważnym dostawcy pojazdów do armii Austro - Węgierskiej.Jednak wraz z upadkiem imperium po I wojnie rynek aut skurczył się i zaprzestano ich produkcji.

Puch wagen z 1955 r.

W 1954 roku podjęto decyzję w Steyr-Puch na wznowienie produkcji samochodu . Z powodu wysokich kosztów związanych z rozwojem zupełnie nowej konstrukcji, porozumienie zostało zawarte z Fiat na nabywania i dostosowania nadwozia Fiata 500. Tylko pokrywę silnika, a później dach był produkowany przez Puch. Z drugiej strony silnika, skrzyni biegów i układ jezdny były produkowane przez Steyr-Puch. Silnik, współ-zaprojektowane przez Ferdynanda Porsche był dwucylindrowy (16 hp/12 kW) silnik płaski ,który okazały się znacznie bardziej sprawne niż silnik rzędowy używany przez Fiata. Zapewniało to dobrą jazdy, a zwłaszcza w  Rajdzie -Mountain Rides. Pierwszy Steyr-Puch 500 został wprowadzony w 1957 roku i był to hit. Początkowo był on oferowany tylko z składany dach i było  przewidziany z myślą dla motocyklistów jako publiczność kupującej. "Puchwagen", jak go nazywano, był oficjalnym samochodem austriackiego AA-usługi.BMX - Puch Freestyler z 1986 r

Puch rozpoczęła produkcję rowerów BMX już w 1970 roku. Wiele różnych modeli pojawił się w tym Challenger, Invader i Trak Pro. W 1981 roku, nad którym pracowali Prędkość bez ograniczeń w Wayne, New Jersey do produkcji linii wysokiej klasy rowery BMX wyścigu. Prędkość bez ograniczeń również rowery Hutch i własne Thruster marki. Model zrobili dla Puch był Trak Pro. W roku 1981 Puch rozpoczął również sponsoring wyścigów BMX w Stanach Zjednoczonych. Zielony, czarno-białe mundury wkrótce wyświetlany na BMX utworów w całej Ameryce, zwłaszcza w północno-wschodniej. 

 

 

PUCH - to dość rzadko spotykana marka na polskim rynku , ale warto zwrócić uwagę na te które można u nas spotkać. Rowery tej marki to porządny sprzęt , solidnie zrobione z dobrych materiałów .Ładne zdobnictwo dużo chromowanych elementów zgrabne z nutą pustelnej elegancji - Zobaczcie parę fotek które udało mi się znaleźć .