Holandia kojarzy się  wszystkim z tulipany,ale nie tylko bo również rowery i ser. Trzeba wspomnieć tez o drewnianych chodakach,bo nie znajdziesz ich nigdzie indziej na świecie.

Przegląd rowerów Holenderskich - różne firmy i modela. Przedstawione rowery nie są ofertą do sprzedania tylko pokaz różnych  marek i ładnych nie typowych  rzadko już spotykanych egzemplarzy.

  Najwyższa półka rowerów Holenderskich

             to 3/4 wiodące firmy jak :

 

      GAZELLE - BATAVUS - UNION - SPARTA

  

 

        Rowery Amsterdam

 

      Biała Dama 1 i 2

 

Amsterdam to flagowe rowery Holenderskie - może dla tego że sama nazwa kojarzy się z stolica Holandii. Charakterystyczne liternictwo napisu nie występujące w innych rowerach holenderskich.

W różnych okresach produkowane były w różnych wersjach z hamulcami szczekowym lub bębnowymi. W zależności od roku produkcji stosowano różne rodzaje osłon łańcucha i wielkości kół 26 i 28 cali

 

Ale KRÓLOWA jest tylko jedna GAZELLE to  rowery które nie mają sobie równych !!!

 

Oto parę fotek rowerów które przeszły przez moje ręce, zostały odrestaurowane i dostały drugie nowe życie by służyć nowym właścicielą  jeszcze następne długie lata.

 

Przedstawione tu rowery nie są do sprzedania to przykładowe rowery Holenderskiej z róznych okresów przedstawione pogladowo

_________________________________________________________

Zobacz zdjęcia z Amsterdam i nie tylkoAmsterdam - Bordo

Amsterdam - Ciemno niebieski z przerzutka Simano w tylnej piaście z lewej strony

Stara i kultowa marka Holendrów " EMPO " i Limburgia której chyba już nie mam ,bo trudna spotkać te rowery na rynku a nowych modeli też nie widziałem.

Limburgia Biała - nowszy model

Rodowity Holender - TORS model z lat 1970 tych

Ładna SPARTA  z lat 1980 tych.  z mieka osloną łańcucha i osłona tylnego koła - typowy klasyk..

Old Veteran bardzo ładna " Biała Dama " i inne rowery z hamulcem dociskowym do koła , dość wyjatkowym . W obecnym czasie z hamulcami na cięgnach - chyba tylko Gazelle nadal produkuje takie modele , dostepne w sklepach z rowerami holenderskimi  obecnej produkcji .                           Lub orginały  z lat 1970/80 tych. które można trafić a aukcjach rowerowych w internecie .