Męskie rowery produkcji Angielskiej

 

Tu chcę pokazać parę rowerów produkowanych w Anglii. dwie najbardziej znane firmy Raleigh i Herkulesa

Charakterystycznym elementem tych rowerów jest  szczękowe hamulce na cięgnach  które występują tylko u Anglików - potem produkowane w Indiach w fabryce sprowadzonej z Anglii .Następnie chińczycy zaczęli je podrabiać i stosować w swojej produkcji.

_______________________________________________ 

  " ATLAS ROYAL Super "

Wyjątkowy Retro Anglik model z 1930/50 r. wyprodukowany w Indiach w 1995 roku .Rower w bardzo dobrym stanie ,z minimalnymi śladami użytkowania.To wyjadkowy rower wyposazony w lampę karbidową - rzadko spotykany element wyposażenia roweru - lampa produkcji Niemieckiej z lat 1928 -1935 r.

..........................................................................................................................................................................

            

 

W bardzo ładnym stanie rower Angielska konstrukcja z konca lat 40/50 tych - wyprodukowany w Indiach

Stary Angielski rower PILLIPS do renowacji

Rower Phillips produkowany w latach 1950 - 60 tych.


To bardzo ładne firmowe rowery były dość drogie w swoich czasach. Do tej pory w Anglii można kupić do niego Nowe oryginalne części od kolekcjonerów. Z właścicielem zaczęliśmy renowacje tego roweru nie długo będą fotki po renowacji. Wpadnij tu później i zobacz jak nam sie to udało ?

TRIUMPH 
to jedna z najstarszych i znanych firm rowerowych Wielkiej Brytanii, po nizej bardzo ładny egzemplaz roweru męskiego w oryginale do nie wielkiej renowacji z około 1945/47r.

Stary Anglik przystosowany do przewozu bagażu  z lat - 1940/46 r.

Rower Wojskowy

Rower wykupiony ze złomowiska w Szwajcarii był w bardzo złym stanie ale prawie kompletny w oryginale .Zobacz poniżej jak udało mi sie go odnowić.

Rower angielski - na kierownicy napis Madei in England - na przedzie i na tylnym błotniku zatarty napis Swisen Armii.Rower kupiony w latach 1940/45 r. od anglików przez Szwajcarie na potrzeby wojska.